Марія Чумарна. "Кумедна читанка. Від А до Я"
9 лютого 2011, 12:49   Автор: Наталя Марченко

Чумарна М. Кумедна читанка. Від А до Я / М. Чумарна ; худож. Л. Герасимчук ; передм. І. Дем’янова. – Тернопіль : Навч. кн. - Богдан, 2010. – 43 с. : іл. Для дітей дошкільного віку

М.Чумарна. Кумедна читанка. ОбкладинкаУчитися читати весело.

Особливо, коли ніхто тебе до того не примушує.

А коли ще й читання те цікаве-цікавенне, – то й геть весело!

Гадаю, чого-чого, а всіляких буквариків і читанок у твоєму житті була сила-силенна! Бо батьки та вчителі певні, що саме ці книжки найцікавіші й найпотрібніші кожній дитині, котра взялася до самостійного читання. Відтак, поки ти не переконаєш їх, що цілком спроможний самостійно впоратися з улюбленою енциклопедією чи збіркою казок, доведеться обходитися читанками.

Та не сумуй! Є дуже кумедні й вигадливі читанки. Скажімо, ось ця, де кожна літера «розповідає» свою історію: «В безлистому бору був білий будинок. У будинку була беззуба баба. У баби були бичок, бузьок, брат-бобер і білка-білоручка…», або: «Сашкові снився сон. Снилося, що у скелі за селом сховано старовинний скарб…», чи: «Ша! Шипить, шамкає, шастає, шелестить, шепоче і шипить у шафі шурхіт…».

Зрозумів? У цій чудернацькій читанці у кожному віршику, кожній оповідці кожнісіньке слово починається лише з якоїсь однієї літери!

Знаєш як цікаво ці химерні оповідки переповідати «звичайною» мовою! Або самому написати щось подібне...

Скажімо, мене звуть Наталя. Спробую вигадати для початку хоча б одне речення: «Натягла Наталя нашвидкуруч на ноги носки…» Ні, «носки» – це не по-українськи, потрібно – «шкарпетки». Не вийшло… А може: «Надумала Наталя надіти нове намисто…» Вийшло!

А в тебе?!

Наталя Марченко

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті