Володимир Фединишинець. «Із котом і без кота»
23 березня 2010, 16:34   Автор: Наталя Марченко

Фединишинець В. Із котом і без кота : вірші для дітей / В. Фединишинець ; іл. О. Гаркуші. - К. : В-во Олександри Гаркуші, 2009. - 44 с. : іл. - 500 пр. - ISBN 978-611-531-000-5.

Ти любиш котів? Отих наїжачених чи лагідних, що поволеньки тиняються вулицями міста? Чи власного домашнього красеня, що нахабно лізе до твого ліжка й попри мамине «брись!» так і хоче пройтися столом до омріяного кусника? А можливо ти над усе любиш стежити за пригодами мультиплікаційних Кота Леопольда чи Тома, казкових Кота в чоботях чи підступного Кота Базиліо?

Коли так, то чудова барвиста книжечка Ужгородського видавництва Олександри Гаркуші створена саме для тебе! На її сторінках оселилося аж 33 коти! І то яких - кіт-франт і кіт-космонавт, киця-городниця й киця-модниця, кіт-дивак і кіт в неславі, коти-музики й коти-вояки та ще сила-силенна чудернацьких киць. Найдивовижніше, що всі вони не намальовані художником як в інших книжках, а вигадливо вироблені Олександрою Гаркушею з усіляких завалящих дрібниць: залишків ниток, ґудзиків, намистин, клаптиків тканин і паперу тощо, а потім сфотографовані та вміщені на сторінки поряд з віршиками.

Відтак, уважно розглядаючи сторінку за сторінкою, ти знайдеш тисячу способів здивувати рідних і друзів дивовижними подарунками. Скажімо, можна скрутити залишки клаптиків і ниток, нарізати ті «рулетки» й прикрасити рамочку для фото такими само чарівними соняшниками та маками, як ті, що в книжці. Або вигадати власного котика чи й справжню «клаптикову» казку про його пригоди. Або старанно вишити такі само гарні букетики на серветці чи кофтині…

А якщо ти не дуже полюбляєш робити щось власними руками й не надто шануєш котів, то, можливо, прочитавши задерикуваті веселі віршики Володимира Фединишинця, зміниш думку на краще?

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

Лідія


Прикро, що літературу поза відомими видавництвами у нас не знають, не визнають (перегляньте хоча б ретроспективно коментарі на цьому сайті). А книжечка В.Фединишинця дійсно варта уваги, як і багато інших таких, що поза модними тенденціями, що відкривають по-своєму старе і добре. На маргінесах твориться те, що відрізняється від суцільного однотипного потоку, до якого підлаштовується переважна більшість авторів сучасних. Так і до "єдиноправильних" варіантів недалеко: уже повторюються сюжети, герої, ситуації, типовий набір зображальних засобів. Мода проминає, і про це не треба забувати.
Наталія Дев'ятко


Доброго дня, Лідіє.
Книжка справді симпатична. Сама люблю котів. :)

"Прикро, що літературу поза відомими видавництвами у нас не знають, не визнають"

Це треба змінювати і зараз це вже можна змінити.

Подивіться, як роблять "Аргонавти Всесвіту". Вони збирають всю інформацію по фантастичному напряму. Анонси видавництв, тоді книжкові новинки, тексти тощо.
Що заважає зробити подібне для дитячого сегменту?

Потрібо лише трошки волі і часу. З інформацією і координаційною системою можу допомогти.
Олександра


Прошу підказати як можна купити цю книжку. Дякую
Наталя Марченко


Гадаю, найпростіше - через інтернет-магазини. А ще краще - приходьте до бібліотеки, беріть цю та ще купу чудових книжечок безоплатно та читайте собі на втіху!