Мар'яна Савка. "Казка про Старого Лева"
5 грудня 2011, 16:38   Автор: Наталя Марченко

Савка М. Казка про Старого Лева : казка / М. Савка ; мал. В. Штанко. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2011. – 39 с. : іл.Для дітей молодшого шкільного віку

М. Савка. "Казка про Старого Лева". ОбкладинкаУсі давні міста світу мають не лише дивовижну історію та особливий, притаманний лише їм дух, не лише власні легенди, казки та неповторні чарівні куточки, а й (і це головне!) чудових мешканців, які понад усе люблять і шанують своє місто.

У древньому українському Львові, з легкої руки редакторки та поетеси Мар’яни Савки та гітариста львівського гурту «Мертвий півень» Юрія Чопика, ось уже  десять років як оселився неймовірний мешканець — Старий Лев. На схилі літ мудрий і всезнаючий Цар звірів приїхав до княжого міста в Україні й живе тепер у затишній мансарді під дахом старовинної кам’яниці, колекціонуючи для дітей (бо ж любить їх найбільше!) казки та різноманітні оповідки з усього світу.

Певно, ти вже читав не одну книжечку, видрукувану Видавництвом Старого Лева?!

Ось ця, нарешті, розповідає про нього самого — аристократичного й трішечки дивакуватого, дуже доброго та по-львівські ґречного і вишуканого. Є в ньому щось від прадіда — Царя звірів із казок Івана Франка. Є щось і від мрійливого веселуна циркового артиста Боніфація із чудового мультика «Канікули Боніфація» (Союзмультфільм, 1965), знятого по казці чеського письменника Мілоша Мацуорека. А найбільше — від духу казкового міста Львова, де завжди будуть раді тобі й твоїм друзям так само, як радо зустріли незвичайних друзів Лева — Жирафу, Крокодила та Слона…

Хочеш дізнатися, як вдалося протиснутися Слонові у вузьких вуличках Старого Міста? Не уявляєш, що робити Крокодилові на львівській бруківці? Цікаво, чи підглядала височенна Жирафа за мешканцями у вікна?

Читай нову чудову книжку від Видавництва Старого Лева — і дізнаєшся!

Наталя Марченко

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

Марія Морозенко


Придбала книжечку про Старого лева для родинної бібліотечки. Не дивуючи нікого, зізнаюсь правдиво: люблю Львів, ошатні вулички міста із неймовірним колоритом, терпкувато-солодким присмаком кави та ошатністю древньої бруківки. І все це є у цій казковій та водночас цілком правдивій історії, яку оповіла львівська Казкова Фея Мар'яна Савка, а колористично довершив її Володимир Штанко. І тому то, прочитавши книжку, хочеться знову побувати у княжому місті Лева, вийти на таємну вуличку, якою величаво походжає Старий Лев, хоча б трішечки (не докучаючи вельми зайнятому пану Леву) погомоніти із ним. А розмова зі Старим Левом - це великий дарунок долі. Йому відомо чимало таємниць, і він знає стільки всього цікавого! А відтепер часточка левових таємниць стане відомою кожному, хто візьме в руки цю ошатну книжку-візитівку. Гортаючи сторінки Казки про Старого Лева, читач неодмінно віднайде свої таємнї відкриття. А особливо пильні та уважні читачі на одній зі сторінок - стежинок міста, зможуть зустріти авторку книжки. Разом із нею годі заблукати у казковому та чудовому місті Старого Лева.
За нагоди, вітаю Мар'яну Савку за перемогу Казки про Старого Лева в номінації «ДИТЯЧЕ СВЯТО» рейтингу "Книжка року 2011". Зичу творчої наснаги та неймовірних казкових пригод!
Марія Морозенко


За нагоди, вітаю Мар'яну Савку з перемогою Казки про Старого Лева в номінації «ДИТЯЧЕ СВЯТО» рейтингу "Книжка року 2011". Зичу творчої наснаги та неймовірних казкових пригод!
Сергій


Чудова історія, прекрасна поетеса, об"єктивна рецензія!)))) А малюнки довершують книгу і роблять її цікавою як для малюків, так і для їх батьків! Автору - натхнення! Читачам - приємно проведеного часу!!!
Наталя Марченко


Читай також:
В. Вздульська. Казка про Старого Лева. - Режим доступу : http://kazkarka.com/2012/05/06/%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0/