Леся Мовчун. "Усе підростає"
13 грудня 2011, 16:52   Автор: Наталя Марченко, Зірка Мензатюк

Мовчун Л. Усе підростає : поезія / Л. Мовчун ; худож. О. Кузнєцова. – К. : Грані - Т, 2010. – 72 с. : іл. – (Сучасна дитяча поезія). Для дітей молодшого шкільного віку

Л. Мовчун. "Усе підростає". ОбкладинкаКажуть, дітки мріють стати дорослими аби самостійно та безперешкодно купувати силу-силенну всіляких смаколиків і забавок. А про що мріють, скажімо, кошенята? Авторка цієї мудрої веселої книжки здогадалася:

«От я трішки підросту
І без мами, пішки,
В місто на базар піду
Купувати мишки» («Мрія маленького котика»).

А ще вона знає, хто такий Лизь і що стається із відірваними ґудзиками, де витанцьовують старі пеньки та як гуляє «розімлілий, розігрітий і сметанкою политий» борщик... Має письменниця також Чарівну кішку, котра вправно вкидає до наших із вами поштових скриньок кленові листи, коли казкові лосі приносять на рогах до міста осінь… І про все це — чарівне й таке домашнє водночас — щиро й ніжно розповідає у своїх віршах.

Такі само теплі й трішечки задумливі герої чарівних ілюстрацій Ольги Кузнєцової. Її дівчинка із соняхом схожа до маленького гномика і, здається, метелик над її голівкою — чарівний летючий бантик, а сонях — казкове сонячне жабо… Зайча, котре з’їло «бурульку замість моркви», напрочуд схоже до будь-якого малого неслуха, який вкотре прихворів через власні витівки, а очі бабусі-миші з таким теплом вглядаються в малих мишенят, що тепла усмішка мимоволі спалахує в читача.

Сподіваюся, тобі теж припадуть до душі сонячні герої цієї книжечки й ти не раз повертатимешся до їхніх чарівних історій.

Наталя Марченко

Дорослому читачеві
Додаткова інформація

Коментарі до статті

Марія Семенченко


Мені ця книжка дуже припала до душі- і добрі-добрі вірші, і такі ж ілюстрації. Це книжечка, яку хочеться перечитувати і переглядати.
Оксана


Дуже ніжні ілюстрації. Добре, що з’являється так багато гарних дитячих книжечок!
Наталя Марченко


Читайте рецензію на цю книжку К. Калинець "Поезія, загорнена у вовну" в "Другові читача":
http://vsiknygy.net.ua/shcho_pochytaty/review/6735/